06.08.2010

06 серпня, п’ятниця – Мт 24,27-33;42-51
Мучч. Бориса і Гліба; вмуч. Христини

Як блискавка, що на сході блисне й вмить аж на самім заході сяє, так буде й прихід Чоловічого Сина. Де бо є мрець, там і орли зберуться. Негайно по тих днях скорботних сонце затьмиться, місяць не дасть більше свого відблиску, зорі падатимуть з неба і захитаються небесні сили. Тоді на небі з'явиться знак Сина Чоловічого, і тоді заридають усі племена землі й побачать Чоловічого Сина, що надходитиме на небесних хмарах з потугою та славою великою. Він пошле своїх ангелів із сурмою вельми голосною, і ті зберуть вибраних його з чотирьох вітрів, від одного аж до другого кінця неба. Від смоковниці навчіться притчі. Коли віття її стає м'яке й вона листя виганяє, ви знаєте, що близько літо. Отак і ви: коли це все побачите, знайте, що він уже близько під дверима. Чувайте отже, бо не знаєте, якого дня Господь ваш прийде. Знайте те, що коли б господар відав, у яку сторожу прийде злодій, пильнував би він і не дав би підкопати свого дому. Тому й ви будьте готові, бо Син Чоловічий прийде тієї години, що про неї ви й не думаєте. Котрий є вірним та мудрим слугою, що його пан настановив над челяддю своєю давати їм поживу своєчасно? Щасливий той слуга, як його пан, повернувшися, знайде його при роботі. Істинно кажу вам, що він поставить його над усім своїм маєтком. Коли ж той злий слуга скаже в своєму серці: Мій пан бариться, – та й почне бити своїх товаришів-слуг, їсти та пити з п'яницями, – то прийде пан того слуги за дня, якого він не сподівається, і за години, якої він не знає,. та й розітне його надвоє і долю його з лицемірами покладе. Там буде плач і скрегіт зубів.”

Чувайте отже…
Це не є заклик « ігнорувати» сон. Це заклик бути уважними та підготовленими до зустрічі з «Кимось» в будь-якій секунді нашого життя. Чувати для християнина може означати боротися проти «сну» - байдужості стосовно молитви, Божого слова, Святих Тайн, любові до інших людей. Така чуйність вимагає відваги почати «працювати» над собою та головне витривати протягом цілого життя.
…бо не знаєте, якого дня Господь ваш прийде… Ніхто про це не знає, тільки Отець. Це є слова самого Ісуса. Нам тому не залишається нічого іншого, ніж чувати кожного дня! Чувати в сім’ї може означати забувати про себе та постійно думати про інших. Чувати в школі, на роботі, може означати роздаватися та служити. Кожна людина, котру мені Господь сьогодні вишле в дорогу, мала би бути «предметом» моєї любові!
Тому й ви будьте готові, бо Син Чоловічий прийде тієї години, що про неї ви й не думаєте… Ісус нас закликає до уважності та чуйності тому, що хоче нам допомогти розпізнати речі, події та особи, котрі нас приводять ближче до Нього, а також і ті, котрі нас від Нього віддаляють. Тому вчімося бути чутливими та уважними до Його присутності!

Немає коментарів: