26.08.2010

26 серпня, четвер – Мр 5,1-20
Віддання Преображення, Преп. Максима, ісповідника

Перевезлись вони на той бік моря, в країну Геразинську. І коли з човна він вийшов, відразу перестрів його чоловік з гробу, що мав у собі нечистого духа. Він перебував у гробах, і ніхто навіть ланцюгом не міг його зв'язати; раз-у-раз його зв'язували кайданами та ланцюгами, але він розривав ланцюги і трощив кайдани, й ніхто не міг його уговтати. Днями і ночами, завжди перебував він по гробах та горах, кричав і товк себе камінням. Побачивши здалека Ісуса, він прибіг, уклонився йому і закричав великим голосом: "Що мені, та й тобі, Ісусе, Сину Всевишнього Бога? Заклинаю тебе Богом: Не муч мене!" Бо він сказав до нього: "Вийди, нечистий душе, з цього чоловіка!" Ще й спитав його: "Як тебе звати?" Той же відрік: "Легіон - мені ім'я, багато бо нас!" І благав його вельми, щоб не виганяв їх з краю. А було там на узгір'ї велике стадо свиней, що паслося собі. Тож удалися до нього з проханням: "Пошли нас у тих безрогих, щоб ми ввійшли в них." І дозволив він їм. І вийшовши, нечисті духи ввійшли у свиней, тож кинулось стадо - близько дві тисячі! - з кручі у море та й потопилось у морі. А пастухи їхні повтікали й порозповідали про те в місті та по селах, - то й повиходили побачити, що сталось. Приходять вони до Ісуса та й бачать біснуватого; сидить одягнений, при здоровому глузді, - той, що мав у собі легіон, - і полякались. І розповіли їм очевидці, як воно сподіялося з біснуватим, а й про безрогих. Тож просили його, щоб вийшов з їхніх околиць. І коли сідав у човен, заходився його просити колишній біснуватий про змогу бути при ньому. Ісус же йому не дозволив, а сказав до нього: "Іди до свого дому, до своїх, і повідай їм, що Господь зробив для тебе і як змилосердивсь над тобою." Пішов він і взяв проповідувати у Десятимісті те, що зробив йому Ісус, - отож чудувалися всі.

…перестрів його чоловік з гробу, що мав у собі нечистого духа…
Диявол ходить по світі та шукає, кого би забрати з собою до пекла. Він є спеціалістом в кожній частині нашого життя. В Євангеліє оволодів чоловіка нечистотою. Люди Його боялися, не приймали, бо робив собі погано і ланцюги розривав. Коли бачили, як Йому Ісус допоміг, почали боятися Ісуса і Його сили. Але чому просили Ісуса, щоб відійшов з їх землі?
…Тож удалися до нього з проханням… Гріх є річ часто дуже «приємна». Диявол так легко не піддається, якщо потрібно прийде йому на допомогу багато інших. Обмотає нас золотими мотузками.
Ісус нам допоможе здолати кожну ситуацію, до котрої нас хоче втягнути диявол своїми обіцянками безтурботного життя. Як? Спокусу диявола можемо здолати Ісусовою молитвою, посвяченням хати, живою вірою.

· Як я воюю з дияволом?

Господи Ісусе, бережи мене від дій диявола.

Немає коментарів: