09.10.2008

9. 10. Ап. Йоана Богослова (на неділю)
Мр. 11, 27-33

І прийшов знов у Єрусалим. І коли він ходив у храмі, підійшли до нього первосвященики й книжники та старші й кажуть до нього: «Якою владою чиниш таке? Хто дав тобі владу це робити?» Ісус же відказав їм: «Спитаю я вас одну річ; дайте мені відповідь, то і я скажу вам, якою владою я це чиню. Йоанове кришення було з неба чи від людей? Відповічте мені.» Вони почали міркувати між собою і говорити: «Якщо відповімо: з неба, - то скаже: чому ж ви не повірили йому? А скажемо: Від людей, - лячно народу, - всі бо вважали Йоана, що він пророк. І відповіли Ісусові: «Не знаємо». Ісус же відказав їм: «То і я вам не скажу, якою владою я це роблю».

Якою владою чиниш таке? Хто дав тобі владу це робити?... Коли Ісус вигнав торговців з храму, законники не могли з цим змиритись. Вони пішли за тим, котрий для них ніби «втручається не в своє діло», з питанням, яке ми прочитали. Та Ісус не вважав їх за гідних, щоб відкрити їм свою міць. Він зробив це перед учнями: «Дана мені всяка влада на небі і на землі» (Мт. 28, 18). Тому всі наші думки, такі як: «чому нас Церква обмежує? Ніхто нам не може нічого заборонити! Так не можливо жити!», - вони є такі самі, як і питання законників...

…дайте мені відповідь, то і я скажу вам, якою владою я це чиню… Думки законників є знайомі нам з Євангелія. Дослівно - вони «заплуталися» у своїх думках, тому шукали як з того вийти! Ісус знав їх думки… Він добре знає і наші! Якщо ми хочемо що-небудь заховати перед ним – немає сенсу. Навпаки, тішмося, що є хтось, хто нас добре знає, бажає нам допомогти та виявити нам свою любов.

Буду намагатися бути однозначним та простим.

…Господи Ісусе, даруй мені спокій при вирішенні проблем, так як Ти це вмів зробити у відповіді законникам у храмі…