14.05.2010

14 травня, п’ятниця – Ів. 14,1-11
Прор. Єремії

Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога, віруйте й у мене. В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам; іду бо напоготовити вам місце. І коли відійду і вам місце спого-тую, то повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там, де я. Куди ж я йду - ви знаєте путь.» «Господи, - каже до нього Тома, - не знаємо, куди ти йдеш. І як нам знати тую путь?» Ісус до нього: «Я - путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене. Якщо б ви мене пізнали, то й Отця мого пізнали б. Відтепер знаєте його і бачили.» А Филип йому: «Господи, покажи нам Отця, і вистачить для нас.» «Скільки часу я з вами, - каже Ісус до нього, - а ти мене не знаєш, Филипе? Хто мене бачив, той бачив Отця. Як же ти говориш: Покажи нам Отця? Невже не віруєш, що я в Отці, а Отець у мені? Слова, які проказую до вас, не від себе проказую. Отець, який перебуває в мені, - він творить діла. Тож вірте мені, що я в Отці, й Отець у мені. А коли ні, то з-за самих діл вірте.

«Скільки часу я з вами, - каже Ісус до нього, - а ти мене не знаєш, Филипе?
Відчуваємо в тоні Ісуса, котрий говорить з Филипом, зневіру? Три роки були з ним і не пізнали Його? Не зрозуміли Його стосунків з Небесним Батьком, хоча вчив їх говорити з Ним і сам часто ішов молитися?
Якщо тепер подивимося на нас, подумаймо, скільки з нас потребують доказів існування Бога, наперекір тому, що постійно промовляє до нас через Своє Слово та Євхаристію?
...Хто мене бачив, той бачив Отця… Сьогодні нам Ісус пропонує новий день, щоб могли краще пізнати свого Бога, насолодитися Його безмежною любов’ю, відчути Його обійми та радість з того, що належимо Йому – люблячому Батькові. Одна з можливостей – це подумати над Його словами, що Він зробив би на нашому місці? Що сказав би? Інша можливість – зупинитися протягом дня та скерувати свою душу до Бога. Чи Він мною задоволений? Чи йду правильною дорогою?


Господи, бажаю цілим серцем перемінюватися на Твій образ.

Немає коментарів: