01.05.2010

01 травня, субота – Ів. 8,31-42
Преп. Івана, учня Григорія Декаполіта

І казав Ісус до тих юдеїв, які увірували в нього: «Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас.» Ті йому й відказали: «Потомки ми Авраамові й не були ми ніколи невольниками ні в кого. Чого ж говориш: Визволитеся, мовляв?» Ісус же їм: «Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто гріх чинить - гріха невольник! Невольник не перебуває в домі повсякчас - повсякчас перебуває син. Тож коли Син вас визволить, то справді станете вільні. Знаю, що Авраамові ви потомки. Бажаєте, однак, мене вбити, слово бо моє не має місця у вашому серці. Переказую я те, що бачив в Отця мого, а ви те робите, що чули у вашого батька.» Ті йому мовили у відповідь: «Авраам наш батько.» Каже ж їм Ісус: «Були б ви дітьми Авраамовими - чинили б ви діла Авраамові. Та ось тепер бажаєте вбити мене, чоловіка, який вам правду сказав, ту, що її від Бога вчув. Не робив так Авраам. Ви чините діла вашого батька.» «Ми не з розпусти вродились, - кажуть йому ті; один лише Отець у нас: Бог.» А Ісус їм: «Був би Бог ваш Отець, любили б ви мене, бо я вийшов від Бога і прийшов: не від себе самого прийшов, а він послав мене.


«Коли ви перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете учнями моїми і спізнаєте правду, і правда визволить вас.» Це є слова підтримки для всіх тих, які вирішили крокувати за Ісусом. Потрібно наше щоденне зусилля, щоб пізнавати Його в Божому слові і в ближніх, чути, як говорить до нас. Кожен день нам пропонує багато можливостей, які нам допоможуть наблизитися своїм життям, думками, жертвою до стилю життя Ісуса. Не очікує нас легка дорога. Але запевнення Ісуса, що Бог нікому не дасть понад його сили - нас може підтримати .
… Кожен, хто гріх чинить - гріха невольник! … Не є приємним для нас чути це. Але кожен гріх, насправді, може зробити нас рабом. Лише Ісус нас може визволити. Якщо хочемо визволитися від гріха, мусимо почати з ним воювати. Гордість вилікуємо покорою, брехню – правдою, лінь –бажанням послужитися іншим.


Господи, дай мені благодать бути вільною дитиною Божою.

Немає коментарів: