08.06.2009

08 червня, понеділок – Мт 18,10-20
Святої Животворної Тройці

10. Глядіть, щоб ви ніким з оцих малих не гордували: кажу бо вам, що ангели їхні на небі повсякчас бачать обличчя мого Небесного Отця. 11. Бо Син Чоловічий прийшов спасти те, що загинуло.
12. Що ви гадаєте?Коли хтось має сто овець і одна з них заблудить, – чи він не кине дев’ятдесят дев’ять у горах і не піде шукати ту, що заблукала? 13. І коли пощастить знайти її знову, істинно кажу вам, що радіє нею більше ніж дев’ятдесят дев’ятьма, що не заблукали. 14. Так само і в Отця вашого Небесного немає волі, щоб загинув один з тих малих.
15. А коли брат твій завинить супроти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав брата твого. 16. Коли ж він не послухає тебе, візьми з собою ще одного або двох, щоб усяка справа вирішувалася на слово двох або трьох свідків. 17. І коли він не схоче слухати їх, скажи Церкві; коли ж не схоче слухати й Церкви, нехай буде для тебе як поганин і митар. 18. Істинно кажу вам: Усе, що ви зв’яжете на землі, буде зв’язане на небі, і все, що розв’яжете на землі, буде розв’язане на небі.
19. Знов істинно кажу вам: Коли двоє з вас згодиться на землі просити що б там не було, воно буде дано їм моїм Отцем Небесним;20. бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них».


Ісус дає нам сьогодні лекцію, як робити зауваження по-братньому. Кличе нас до того, щоб ми не були неуважними та байдужими до видимих провин наших ближніх. Йому не залежить на тому, щоб ми комусь доказували провину, вивищувалися над іншими, але залежить, щоб ми цю людину привели до поліпшення та зробили все, що є в наших силах…
В Євангелії є метод «зауваження», яким ми мали б користуватися щодо наших ближніх, але й навпаки, якщо ми щось зробимо не так, щоб вміли прийняти зауваження від інших.
Мати друзів, батьків, приятелів, священиків, вчителів, котрим залежить на нас, є великим даром та благословенням. Дякуймо за них Богові.

Чи вмію робити зауваження так, як це подобається Ісусові? Чи вмію прийняти зауваження?

Господи Ісусе, Ти мене вчиш, як маю робити зауваження та помагати іншим і, також, як я з покорою маю змінюватися через зауваження моїх братів та сестер. Дай мені до цього потрібну силу та благодать.

Немає коментарів: