01.06.2009

01 червня, понеділок – Ів 14,27-15,7
Сщмч. Патрикія і тих, що з ним

27. Мир залишаю вам, мій мир даю вам; не так, як світ дає, даю вам його. Хай не тривожиться серце ваше, і не страхається! 28. Ви бо чули, що сказав я вам:Відходжу і до вас повернуся. Коли б ви мене любили, то зраділи б, що я до Отця йду:Отець бо більший, ніж я. 29. Нині сказав я вам те, – перед тим, як воно настане, – щоб, коли настане, – увірували ви. 30. Небагато говоритиму вже з вами, надходить бо князь світу цього. Щоправда, у мені не має він нічого. 31. Але щоб світ знав, що я Отця люблю, то так, як Отець мені заповідав, я і чиню. Уставайте ж, ідімо звідси!»
1. «Я – виноградина правдива, а мій Отець – виноградар. 2. Кожну в мені гілку, яка не приносить плоду, відрізує він. А кожну, яка вроджує плід, він очищує, аби ще більше плоду давала. 3. Уже і ви чисті – словом, яким промовляв я до вас. 4. У мені перебувайте – а я у вас!Як неспроможна гілка сама з себе плоду принести, якщо не перебуватиме вона на виноградині, ось так і ви, якщо не перебуватимете в мені. 5. Я виноградина, ви – гілки. Хто перебуває в мені, а я в ньому, – той плід приносить щедро. Без мене ж ви нічого чинити не можете. 6. Якщо хтось у мені не перебуває, той, мов гілка, буде викинутий геть і всохне; їх бо збирають, кидають у вогонь, – і вони згоряють! 7. Коли ж ви в мені перебуватимете, і мої слова в вас перебуватимуть, – просіте тоді, чого лиш забажаєте, і воно здійсниться для вас
.


Ісус говорив ці слова людям, які добре знали працю у винограднику та розуміли різницю між диким виноградником і тим, про який піклуються. Ми, можливо, знаємо різницю між великим солодкими гроном і тим, яке є незріле та несмачне.
Наперекір всім знанням про виноградарство, зі слів Ісуса випливає для нас важлива правда: або ми є виноградником, який дозволяє, щоб його обрізував та опікувався ним Небесний Батько, або ми є неплідним виноградником, який обростає плоти, дерева, росте без контролю та бере «енергію» від усього, що зустрічає на дорозі. Навпаки, якщо бажаємо бути виноградником, яким опікується Господь, робить плодючим своєю благодаттю, поливає своєю любов’ю, піклується про нас, щоб ми витримали бурі та вітри цього світу, колись принесемо врожай доброго солодкого винограду любові, порозуміння. Небесний Батько чекає, що ми Йому дозволимо, щоб нами опікувався.
Господи, бажаю приносити плоди добрих діл.

Немає коментарів: