20.09.2009

20 вересня, неділя – Ів 15,17-16,2
Неділя перед Воздвиженням, Муч. Созонта

Ось, що вам заповідаю: щоб ви любили один одного! Ненавидить вас світ - то знайте: мене він ще перед вами зненавидів. Були б ви від світу, то світ би своє любив. А що ви не від світу, бо я вибрав вас від світу, ось тому й ненавидить вас світ. Згадайте слово, що його був я вам вирік: Слуга не більший від пана свого. Переслідували мене - переслідуватимуть і вас. А слово моє зберігали - зберігатимуть і ваше. Та все те робитимуть вам за моє ім'я, не знають бо того, хто послав мене. Якби я не прийшов і не говорив до них, гріха не мали б вони. Та нині нема їм пробачення за їхній гріх! Хто ненавидить мене, той і Отця мого ненавидить. Був би я не вчинив серед них діл, що їх ніхто інший не вчинив, - гріха не мали б вони. А так - ось бачили, і зненавиділи: і мене, і Отця мого. Але щоб здійснилося слово, яке в законі їхньому записано: Зненавиділи вони мене без причини! Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, то він і свідчитиме за мене. Та й ви свідчитимете: ви бо зо мною від початку. «Повідав я вам те, щоб ви не зневірилися. Виключать вас із синагог. А й година настане, коли то всяк, хто вас убиватиме, буде гадати, що служить тим Богові»
.


Якщо уважно читаємо Боже Слово, то можемо зрозуміти що Ісус говорить про існування трьох осіб: перша - Отець, друга - Він, Божий Син та наш брат, і третя особа - Утішитель Дух Святий. Дух Святий є великим даром для нас, бо свідчить про Ісуса та Його любов, котра є між Отцем та Сином.
Подумаймо, над тим, наскільки Дух Божий для того, хто вірить є доступним. Спробуймо шукати Його в молитві, в розважанні, в святих тайнах, через які нам приносить благодать та оздоровлення. Просімо Його, щоб Боже Слово було для нас живим джерелом, щоб ми сповнені Його дарами більше любили Отця і Сина , а також і один одного.

Господи Ісусе, хвалимо Тебе та прославляємо за те, що нам даєш свого Духа Святого. Просимо тебе, щоб Ти нас поступово робив новим створінням для Тебе.

Немає коментарів: