29.09.2009

29 вересня, вівторок – Мр 11,11-23
Вмуч. Єфимії

І ввійшов у Єрусалим, у храм, і оглянув усе, а що було вже пізно, то вийшов з дванадцятьма у Витанію. Наступного дня, коли вони виходили з Витанії, зголоднів. Побачивши здалека смоковницю, вкриту листям, приступив, чи часом не знайде чогось на ній, та, підійшовши до неї, окрім листя, не знайшов нічого, бо ще не була пора смоков. І озвавшися, промовив до неї: «Нехай ніхто повіки не споживає плоду з тебе!» А учні його чули це. І приходять вони в Єрусалим, і, ввійшовши у храм, Ісус взявся виганяти тих, що продавали й купували в храмі; перекинув столи міняйлів та ослони тих, що продавали голубів, а й не дозволив, щоб хтось будь-що переносив через храм. Навчав він їх і казав їм: «Хіба не написано: Дім мій домом молитви назоветься для усіх народів? А ви з нього зробили печеру розбійників!» Почули це первосвященики й книжники та й шукали, як його погубити, але боялися його, бо ввесь народ подивляв його повчання. Увечері ж вийшов поза місто. Проходивши ж тудою вранці, вони побачили смоковницю, всохлу від кореня. Тоді Петро, згадавши, каже йому: «Учителю, дивися, смоковниця, що ти прокляв, усохла». Ісус же у відповідь сказав їм: «Майте віру в Бога. Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: Двигнись і кинься у море, та не сумніватиметься у своїм серці, лише віруватиме, що станеться те, що каже, – то буде йому так
.


Своє ставлення Ісус не змінив би і сьогодні, хоча ми думаємо, що в наших церквах не торгують. Подумаймо, скільки всього проходить в наших думках під час тільки однієї Служби Божої. Ми є тілесно присутні, але в дійсності ми на роботі, дома, на площадці, на прогулянці, в супермаркеті. Чи тим всім не робимо з Божого храму торговище?
…Дім мій домом молитви назоветься… Молитва є розмова з Богом! Ми з ним тісно з’єднані і ніщо не є настільки важливим, як Його присутність. Чим є наповнена моя душа, якщо я ще і в Церкві торгую? Насичуймося не лише тим, що пропонує світ, але дослівно пересичуймося Його любов’ю та постійною присутністю між нами.

Господи Ісусе, скільки з нас залишилося б в храмі, якщо би Ти прийшов виганяти торгівців сьогодні на Службу Божу? Хочу з Твоєю поміччю бути між тими, котрі б залишилися.

Немає коментарів: