23.04.2009

23.4. Мчч.Терентія, Помпілія і тих, що з ним
Ів.3,1-15
1. З фарисеїв один чоловік був, Никодим на ймення, зверхник серед юдеїв. 2. Прийшов він до Ісуса вночі й каже до нього: «Равві, ми знаємо, що прийшов єси вчителем від Бога: ніхто бо, з ким немає Бога, не спроможен такі чуда творити, що ти їх твориш». 3. Озвався ж Ісус і мовив до нього: «Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з висоти, не бачити йому Божого Царства». 4. Никодим же йому: «Як може чоловік уродитись, коли вже старий? Чи спроможен же він увійти знову в утробу матері своєї та й народитись?» 5. Відрік Ісус: «Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти у Царство Боже. 6. Що народжується від тіла – тіло, а що народжується від Духа – дух. 7. Не дивуйся, що я сказав тобі:Треба вам уродитися з висоти. 8. Вітер віє, куди забажає, і шум його чуєш, а не відаєш, звідки приходить і куди відходить. Так бо і з кожним, хто народжується від Духа». 9. Озвався Никодим і мовив до нього: «Як воно може статись?» 10. Ісус же до нього у відповідь: «Ти вчитель Ізраїля, а того й не знаєш? 11. Істинно, істинно кажу тобі: Ми говоримо про те, що знаємо, а свідчимо про те, що бачили, – ви ж свідчення нашого не берете до уваги. 12. Говорив я вам про земне, а ви не віруєте, – як же увіруєте, коли вам про небесне говоритиму? 13. Ніхто не ввійшов у небо, крім того, хто зійшов з неба: Син Чоловічий! 14. Тож так, як Мойсей змія підняв у пустині, – так треба Синові Чоловічому бути піднесеним, 15. щоб кожен, хто вірує у нього, жив життям вічним.


Ми всі охрещені. Але самого хрещення нам недостатньо, щоб бути зрілими та правдивими християнами. Якщо б мала дитина не їла, не розвивалася б. Так і християнин, якщо не приймає духовної їжі регулярно, не розвивається.
Подумаймо сьогодні під впливом слів Ісуса, як можемо «знову народитися». Які ситуації чи спосіб життя «забороняють» діяти Святому Духові в нас! Чи ми вже колись думали над тим, що потребуємо відновити або «знову народити»? Що нам забороняє повністю радіти зі свого християнства, з віри, з свідомості, що ми є Божими та колись зможемо жити в небі?

Як конкретно я почну віднову мого серця?

Духу Святий, будь лікарем моєї душі. Хочу через Тебе народжуватися для неба!

Немає коментарів: