04.02.2010

04 лютого, четвер – Мр. 15,1-15
Ап. Тимотея; препмуч. Анастасія Перського

З самого ранку первосвященики вчинили нараду із старшими та книжниками - увесь синедріон. Зв'язавши ж Ісуса, вони повели та й видали його Пилатові. Пилат спитав його: "Ти - цар юдейський?" Він же у відповідь мовить йому: "Ти кажеш." А первосвященики багато обвинувачували його. І знову спитав його Пилат, кажучи: "Не відказуєш нічого? Дивись, скільки тебе винуватять." Та Ісус нічого не відповідав більше, тож дивувався Пилат. На свято Пасхи відпускав він їм одного в'язня, того, якого вони просили. А був один, що звавсь Варавва, ув'язнений з бунтівниками, які під час бунту вчинили були вбивство. І народ, підвівшися, почав просити про те, що він робив їм завжди. Пилат же відповів їм, кажучи: "Хочете, щоб я відпустив вам царя юдейського?" Знав бо, що первосвященики видали його через заздрощі. Первосвященики ж підбурили народ, щоб він відпустив їм радше Варавву. Пилат знову заговорив і мовив до них: "Що ж мені робити з тим, що ви звете царем юдейським?" А ті знову закричали: "Розіпни його!" Пилат же сказав до них: "Що за зло вчинив він?" А вони ще гірше кричали: "Розіпни його!" Тоді Пилат, бажаючи догодити юрбі, відпустив їм Варавву, Ісуса ж, убичувавши, видав, щоб його розіп'яли.


Коли Ісус входив до Єрусалиму люди кричали Йому славу. Тепер кричать: На смерть. Ісус є царем. До Єрусалиму вступив як цар. Тепер є царем без міста. Такий наш Бог, котрого виключаємо з - поміж себе та котрий, втілений у створіння, приймає кожне виключення та неприйняття.
Людина, яка володарює –Пилат – не знає іншої правди, крім своєї могутності. Жорстока мудрість тих володарів, які кидають натовпам жертовних баранків.

Господи Ісусе, відкрий наші серця, щоб Твоє світло засвітило у світі Варавів та Пилатів. Щоб ми пізнавали та приймали Тебе завжди за Царя нашого життя.


Немає коментарів: