31.12.2008

31 грудня, середа – Лк 21,5-7.10-11.20-24
Мч. Севастіяна і дружини його

В той час, коли деякі говорили Ісусові про храм, що він прикрашений дорогоцінним камінням та обітними дарами, він сказав: Надійдуть дні, коли з усього, що ви бачите, не лишиться камінь на камені, що не був би перевернений. Тоді вони його спитали: Учителю, коли це буде? І який буде знак, що це має настати?
Тоді сказав їм: Повстане народ на народ і царство на царство. Будуть великі землетруси, по різних місцях будуть пошесті й голод, жахливі явища, і з неба великі знаки будуть.
Коли ж побачите Єрусалим, оточений військами, знайте, що його спустошення наблизилось. Тоді ті, що в Юдеї, нехай тікають у гори, а ті, що будуть у середині міста, нехай вийдуть з нього, ті ж, що будуть на полях, нехай до нього не входять. Це бо дні кари, коли все, що написане, збудеться. Горе вагітним і тим, що грудьми годують. Бо на землі буде нужда велика і гнів проти народу цього. Вони поляжуть від вістря меча і підуть у неволю поміж усі народи. Єрусалим топтатимуть погани, поки не скінчиться час поган.


Надійдуть дні, коли з усього, що ви бачите, не лишиться камінь на камені. Щоденні новини про нещастя , землетруси, аварії, війни, тероризм, нагадують нам Ісусові слова з прочитаного Євангелія. Багато осіб сьогодні констатує, що все навколо нас нагадує кінець світу…
Учителю, коли ж це буде? І який буде знак, що це має настати? Ісус не сказав точну дату ні апостолам, ні нам… Також усі «точні дати» кінця світу вже пройшли… Не зосереджуймось на тому, коли має бути кінець світу, але краще готуймося до нашої особистої зустрічі з Ісусом, бо це є найважливішим!
Якщо щоденно присвячуємо час нашій приватній молитві, розважуємо над Божим Словом, приділяємо час своїм ближнім, очищуємо душу від наших гріхів у Тайні Покаяння та живимося Пресвятою Євхаристією – можемо вже тепер тішитись зустріччю з Христом!

Немає коментарів: