21.12.2009

21 грудня, понеділок – Лк 20,27-44
Передсв. Непороч. Зачаття Богор.,
Преп. Паталія
Деякі з садукеїв, що кажуть, ніби нема воскресіння, приступили й спитали його: “Учителю, Мойсей приписав нам: Коли чийсь брат, одружений, умре бездітним, нехай його брат візьме за себе його жінку й відродить потомство братові своєму. Сім ото братів було. Перший узяв жінку й помер бездітним. Потім другий, і третій, і так семеро умерли, не зоставивши дітей по собі. Врешті, померла й жінка. Жінка та, отже, при воскресінні, кому буде за жінку, бо ж семеро мали її за жінку.” Ісус відповів їм: “Сини цього світу женяться і виходять заміж. Ті ж, що будуть достойні осягнути того віку й воскресіння з мертвих, не женяться і не виходять заміж; бо й вмерти вже не можуть, тому що, до ангелів подібні, вони - сини Божі, бувши синами воскресіння. А що мертві воскресають, - це й Мойсей при кущі дав був зрозуміти, де він назвав Господа Богом Авраама, Богом Ісаака й Богом Якова. Бог же не є Бог мертвих, але живих, усі бо живуть для нього.” Деякі з книжників, озвавшися, заговорили: “Учителю, ти добре сказав.” І не насмілювались вони більше ні про що його питати. І тоді він до них промовив: “Як же це кажуть, що Христос син Давида? Бо ж сам Давид у книзі Псалмів мовить: Господь сказав Владиці моєму: Сиди праворуч мене, поки я не покладу твоїх ворогів підніжком тобі під ноги. Давид, отже, зве його Господом. Як же він може бути його сином?Хоча були садукеї мудрими, але казали, ...ніби нема воскресіння... До Ісуса звернулися із запитанням, бо хотіли щоб попав у пастку!
Але Боже Слово є живе та дієве. Це не є це Слово людини, але самого Бога. Ісус їм спокійно пояснив, що Бог не забуває про жодну людину і після смерті.
Ісус Христос є нашим братом. Він прийшов нам сказати, що Бог підготував кожному з нас місце в постійній радості. Не мусимо «чекати» кінця життя, але можемо переживати вже тут на землі блаженство, бо Боже Царство може бути в нас! Божий мир, Божу любов, милосердя, радість, щастя, можемо переживати частково вже тут, на землі. Як? Якщо виберемо дорогу єднання з Богом, то будемо дітьми воскресіння, надії та радості. Маємо можливість вибору вже сьогодні.


Боже, довіряю Тобі, наповни моє серце вічною правдою.

Немає коментарів: